Pentru că prefectul încă nu s-a exprimat cu privire la legalitatea deciziei prin care Gheorghe Păsat şi Romulus Bulacu sunt preşedinte şi, respetectiv, vicepreşedinte la Consiliul Judeţean Vâlcea, consilierii judeţeani ai PSD au întocmit o plângere penală împotriva celor de la PNL.
Aşa cum am aniticipat, doar procurorii mai pot face lumină în acest scandal.
În şedinţa de marţi dimineaţa, reproşurile aruncate de cele două tabere au continuat cu şi mai multă acuitate.

























Lasă un răspuns