Activitatea de încasare a taxelor şi impozitelor locale aferente anului în curs a demarat, cetăţenii putându-şi achita obligaţiile către bugetul local atât la sediul Direcţiei Economico-Financiare a Primăriei municipiului Râmnicu Vâlcea din strada Carol I, cât şi la birourile direcţiei de la Stadionul Zăvoi.
Prin HCL nr. 259, aprobată de Legislativul local în ultima şedinţă a anului trecut, s-a stabilit ca taxele şi impozitele locale pentru 2015 să rămână la acelaşi nivel ca în 2014, persoanele fizice beneficiind, în continuare, de bonificiaţia de 10% pentru plata integrală a obligaţiilor aferente anului în curs până la data de 31 martie 2015.
În cazul în care se vor sesiza aglomeraţii la ghişee, se ia în calcul deschiderea, de la jumătatea lunii februarie, şi a biroului de încasare din str. I.C. Brătianu – cartier Ostroveni.

























Lasă un răspuns