În contextul în care DIICOT s-a ocupat marţi de destructurarea unei vaste reţele infracţionale din Vâlcea, prefectului judeţului Dumitru Cornoiu a fost surprins intrând în clădirea Parchetului.
Situaţia a fost pusă în legătură cu o frază din comunicatul DIICOT în care se spune că infractorii aveau conexiuni, cu care se lăudau, la nivelul factorilor de decizie din judeţ.
Prefectul Dumitru Cornoiu ne-a declarat că prezenţa sa în clădire a fost pur întâmplătoare şi că nu a dat şi nu i s-a cerut nicio declaraţie.
„Doream să vorbesc cu cineva de acolo”, a spus prefectul, relaxat, infirmând zvonurile care îl legau de scandalul zilei.

























Lasă un răspuns