După lungi discuţii, pigmentate cu ,,picanterii” politice, consilierii locali ai Râmnicului au votat ca subvenţia la agentul termic, de 51 de lei/Gcal, să fie suportată din bugetul local!
Aleşii râmnicenilor au aprobat preţul local de facturare către populaţie pentru serviciul public de producere, transport şi distribuţie a energiei electrice pe raza municipiului, începând cu data de 1 iulie 2014, la 162,62 lei/Gcal plus T.V.A. Diferenţa, de 51 lei lei, dintre preţul de producere şi cel de facturare, va fi suportată de Primăria Râmnicului. Propunerea a trecut ,,la mustaţă”, cu 13 voturi pentru, cei mai vehemenţi fiind consilierii locali democrat-liberali, pe care primarul interimar Ion Gigi Matei i-a acuzat de oportunism politic, arătându-le că şi fostul primar Romeo Rădulescu a aprobat un program de tarifare, până în 2030!
























Lasă un răspuns