Ieri, pentru a doua oara, un membru al PC Arges a patruns fraudulos in sediul PRM si a sustras o serie de obiecte de inventar. Se pare ca domnii conservatori au reusit sa corupa pe cineva din interiorul fostului lor partid, care le deschide usa, ori poate chiar le-a facut copii la cheile de la intrare.In aceste conditii, presedintele PRM Arges, Marian Fulga, ne-a declarat ca va sesiza politia, asadar razboiul politic a degenerat in pungasii, ceea ce era de asteptat.Intrebarea care se pune este foarte simpla. Cum pot niste oameni care se doresc in functii publice inalte sa se preteze la asemenea golanii care se manifesta la divorturi intre indivizi de cea mai joasa speta ? Cum mai poate dl Minzina sa candideze pentru un mandat de senator cind isi trimite oamenii sa sparga sediile altor partide ?Sa speram ca electoratul va fi pe faza, ca presa va reactiona, iar voturile se vor numara pe degetele de la o mina.Semnatura: v.a.
























Lasă un răspuns