Naționala de tineret a României s-a calificat la Campionatul Mondial de handbal masculin Under 21 din acest an. Tricolorii antrenați de Ovidiu Mihăilă au jucat trei meciuri de calificare, în weekend-ul care a trecut, în Sala Sporturilor din Pitești și se pare că aerul de Trivale le-a priit.
Meciurile jucate la Pitești au fost: cu Bulgaria (scor 38-20), cu Croaţia (scor 23-23) și cel decisiv, cu Slovenia, care a avut un final incandescent și un gol al victoriei marcat în ultimele secunde (27-26).Turneul final din Brazilia va avea loc în perioada 19 iulie — 2 august 2015.
sursa foto: www.digisport.ro

























Lasă un răspuns