În această perioadă, Muzeul Memorial ,,Nicolae Bălcescu” a organizat vernisajul celei de a XX-a ediții a taberei de fotografie intitulată ,,La Conac”, tabără ce s-a desfășurat în luna octombrie în incinta complexului muzeal. Proiectul a fost realizat în parteneriat cu Fotoclubul ,,Floarea de Colț” Râmnicu Vâlcea.



Cele 44 de lucrări expuse în Galeria Cozia, Pasaj 2, pot fi admirate până pe data de 8 ianuarie 2026. Ca la fiecare ediție, tabăra de fotografie a reunit artiști fotografi din toate colțurile țării într-un cadru plin de istorie, lumină și inspirație. Fiecare imagine surprinde o poveste, o emoție, o clipă de frumusețe autentică.

Vă invităm să descoperiți atmosfera aparte a conacului și poveștile surprinse prin obiectiv!
Muzeul Memorial ,,Nicolae Bălcescu”

























Lasă un răspuns