Mama unui copil de două luni abandonat săptămâna trecută pe o stradă din comuna Verguleasa a fost găsită joi de poliţişti, femeia de 31 de ani fiind din judeţul Vâlcea, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Olt, Alexandra Dicu.
Poliţiştii efectuează cercetări în acest caz pentru infracţiunea de rele tratamente aplicate minorului, potrivit agerpres.ro.
Primarul din Verguleasa, Valentin Piciu, spune că fetița descoperită la marginea drumului, la ieșirea din satul Căzănești, era îngrijită și frumos îmbrăcată. Mai mult de atât, mama i-a lăsat și un rucsac cu lapte praf, biberon și tratament pentru colici.

























Lasă un răspuns