O știre m-a amuzat teribil.
Cică liberalii de la Vâlcea i-ar fi trimis o scrisoare oficială lui Cîțu pentru a-l ruga să le răspundă la telefon.
Cîțu nu le-a răspuns, în schimb a declarat:
” Nu ştiu cu cine să vorbesc la Râmnicu Vâlcea acolo (întrebat de reproşurile că nu răspunde la telefon – n.r.). Asta este singura problemă. Nu ştiu cine este şef.”
Genial, Cîțu ! Nu îl mai recunoaște pe Buican drept șef al PNL Vâlcea.
Nici eu, dar asta nu de ieri,d e azi, ci de pe vremea când publicam, alături de colegul Tibi Pîrnău cartea ”Ciobanul care și-a mâncat turma”.
Probabil că a citit-o și Cîțu, mai ales că e vâlcean.
G.S.

























Lasă un răspuns