Într-o postare fără noimă, viceprimarul Virgil Pîrvulescu scrie ”crăciun” și pune virgule aiurea. Așa e când ai luat note mici la școală.
”Suntem la jumătatea lunii octombrie și tot orașul este împânzit de decoratiuni de crăciun, orașul nostru frizând un kitsch grotesc. Ca să ce? Prin aroganță și lipsă de bun simț să negăm o criză în loc să o acceptăm?…Cele mai elementare noțiuni de psihologie îți spun că primul pas în rezolvarea unei probleme este acceptarea, nu negarea sau cosmetizarea ei. Domnule Gutau (,)în loc să fiți distribuitorul unor glumițe de grădinița (casa de filme Pîrvulescu, Virgilică, etc) mai bine ați fi preocupat să gestionați această situație de criză. Da, e ok să avem și decorațiuni de sărbători, dar de bun simț și …în perioada sărbătorilor, altfel, nu știu cum să vă spun, efectul obținut prin acest infantil start e tocmai de a dilua spiritul lor. Suntem în mijlocul furtunii perfecte, criză energetică, climatică, de securitate, iar dumnevoastră faceți paranghelie în mijlocul incendiului.
Cândva vă bănuiam de inteligență. Se pare că totuși sunteți limitat și expirat”, a scris Pîrvulescu pe Facebook.


























Lasă un răspuns