De azi, 17 octombrie 2022, nu mai suntem o țară.
„Democrația” a dat o lovitură de stat. Cei aleși în mod lider au săvârșit ceva ce alegătorii nu și-ar fi dorit nici în ruptul capului.
Am fost transformați în regiune. În ținut. În meleag. În zonă.
Legea Fundamentală a devenit hârtie de Șters la Fund.
Nu avem mai multă autoritate juridică decât Țara Oașului sau Țara Zarandului.
Ceapa de Buzău și Magiunul de Topoloveni au mai multă identitate decât România.
Dez-Integrarea în UE a izbândit.
Jurământul pe Constituție a devenit sperjur.
Președintele, premierul, miniștrii vor jura cu „Să moară mama”.
Așa cum a murit și Țara noastră. Pe 1 Decembrie ar fi împlinit 104 ani.
(Adrian Pătrușcă/ Activenews)

























Lasă un răspuns