Judecătorii ÎCCJ au luat o decizie corectă eliberând-o din arest pe Elena Udrea şi hotărând ca aceasta să rămână în arest la domiciliu.
Ciudat este însă faptul că Elena Udrea nu are voie să comunice pe Facebook.
Dar pe Twitter ? Nu se precizează.
Dar pe messenger ? Nu se spune.
Dar pe mail ? Nu ştim.
O fi constituţional ? Nu mai contează.
Această parte a hotărârii îşi arată absurditatea şi nu poate fi decât o concesie mică făcută procurorilor DNA care au rămas, deocamdată, cu buza umflată.
Vom vedea cum va reacţiona Parlamentul şi, desigur, vom avea o nouă arestare preventivă, un nou proces.
Şi dacă va fi o nouă eliberare ?
Abia atunci începe să se compromită DNA.

























Lasă un răspuns