Președintele României, Klaus Iohannis, aflat în vizită oficială în Paris, s-a enervat pe aeroport pentru că aghiotantul francez, aflat în apropiere, nu i-a luat haina din mână. El și-a aruncat haina pe mașină, iar aceasta a fost ridicată de un francez, care i-a dat-o lui Lucian Pahonțu, șeful SPP, care la rândul său a dat haina mai departe.
Apoi, șeful statului a fost primit oficial la Domul Invalizilor, cu ceremonial militar, unde s-au intonat imnurile celor două state.
http://www.youtube.com/watch?v=p2M9q74Hni0

























Lasă un răspuns