Exit-poll-urile dau rezultate strânse.
Dacă Victor Ponta nu este la această oră câștigător, este din cauza lăcomiei.
Ponta a vrut să ia tot, inclusiv voturile diasporei, ceea ce era imposibil.
Dacă în diaspora ar fi fost făcute suficiente secții de vot, Ponta pierdea în afara granițelor dar ar fi câștigat țara.
Ponta poate fi câștigător, dar dacă pierde, pierde pe seama acestei lăcomii de extracție comunistă, totalitară.
În rest, despre calitățile celor doi nu putem vorbi, defectele echilibrându-se.
Pe de altă parte, dacă Iohannis nu este câștigător cert este datorită faptului că în campanie a fost schweitzer.
Rareori am putut vedea un candidat cu o evoluție mai slabă în campanie.
Vom reveni cu rezultate și comentarii.

























Lasă un răspuns