Dacă numărarea voturilor va arata că Ponta a pierdut, televiziunea Antena 3 va intra în declin.
În cele din urmă, se va întâmpla și acest lucru. Presa bășcălioasă și calomnioasă își va da, la un anumit moment, obștescul sfârșit.
Din această cauză, imediat după exist-poll-uri, la Antena 3 lumea e în depresie.
Puțin mai echilibrată este atmosfera de la RTv, dar și aici se sesizează dezamăgirea.
Votul de blam pe care, oricum, îl primesc cele două posturi de televiziune va influența enorm modul în care se va face presă și se va câștiga audiență în România.
Bășcălia, calomnia, agresivitatea, partizanatul vor pierde teren.
Ceea ce nu poate decât să ne bucure.

























Lasă un răspuns