La dresa www.ramnic.ro (publicitate gratuita) am putut citi cea mai mare gogomanie din presa politica. Cica Rominia are sansa unui nou Antonescu, adica de la Ion Antonescu la Crin Antonescu, nici mai mult, nici mai putin. Iata textul: „UN NOU ANTONESCU PENTRU ROMANIA ?ÂCrin Antonescu are o sansa istorica. Dupa ce l-am vazut la televizor, am realizat ca este liderul politic romin cu cea mai mare compatibilitate cu liderii europeni. Pare un manager de corporatie, calm, hotarit, care nu este dispus la compromisuri. Un om tinar este intotdeanua o sansa. Un nou Antonescu la conducerea Rominiei ar insemna o sansa nu numai pentru PNL, dar si pentru noi toti, ca sa scapam de tirania fostilor comunisti vopsiti, in majoritatea lor tradatori tara.Un tur doi al alegerilor prezidentiale va fi fatal pentru Traian Basescu.”Pe autorul acestui punct de vedere exaltat il chema Silviu Popescu. Un nou Popescu pentru Rominia ? Hm, nu prea merge…Semnatura: C.P.
























Lasă un răspuns