Poate ca nu e vorba decit despre o gluma, dar cineva spunea ca feia de afaceri Maria Tudor ar trage sforile sa i se concesioneze aerul din judetul Vilcea. Astfel, ea ar fi dispusa sa instaleze la granitele judetului mai multe ventilatoare prin care sa abata aerul spre vilceni si, la nevoie, ar dori sa investeasca in deodorante cu care sa il si parfumeze.Ca urmare a acestor investitii, Maria Tudor ar urma sa primeasca prin concesiune dreptul de a gestiona aerul, pentru 20 de ani si cu anexa la contract secretizata. In schimbul acestor servicii, vilcenii ar urma sa plateasca o taxa modica, de 7,8 lei pe ziua de respiratie si sa aiba gratuitati in week-end, cu conditia sa nu se deplaseze din localitatea unde isi au domiciliul. PDL Vilcea se mindreste deja cu aceasta initiativa a inimoasei femei si a sotului ei care e vice la organizatie.
























Lasă un răspuns