Fost presedinte al PRM Arges, Ion Minzina, un ins cunoscut prin betiile sale cu borituri si injuraturile tiganesti pe care le debiteaza cind face…politica, a trecut la PC pentru a prinde inca un post in Parlament. Nu l-a prins, fiindca electoratul nu e prost, iar datorita lui PSD-PC a pierdut un loc de parlamentar.Nu stim insa pe ce motiv, probabil pentru a-i face pe plac lui Voiculescu, cel care tot ameninta ca rupe protocolul cu PSD, Constantin Nicolescu l-a sustinut pe acest Minzina sa devina vicepresedinte la AVAS.Observati culmea politicii: un fost peremist, care tipa ca din gura de sarpe ca se vinde averea tarii, e chemat sa o vinda el, cu minuta lui. Cu una, fiindca pe cealalta o va folosi, probabil, la spagile aferente.Semnatura: C.P.
























Lasă un răspuns