Iubesc Justitia din Rominia ! In momentul de fata nu stiu in ce fel sa-i iubesc pe unii oameni care impart dreptatea in numele unei iluzorii justitii. Afirmatia de mai devreme, cred ca v-ati prins, se refera la acei oameni cu coloana vertebrala din guma, care fac numai deservicii ideii de justitie. In cel mai bun caz, pentru ei, as avea o iubire vecina cu aceea pe care as putea s-o am fata de o prostituata. Adica, dai banii inainte, prestezi si pleci fara sa-ti faca vreo placere, ba mai mult, ai un sentiment al inutilitatii actului prestat.Doamne, ce sila mi-este de nedreptate si de oamenii care o infatuiesc cu buna stiinta ! Imi pare rau ca am invocat divinitatea in acest caz, dar este singura care este corecta. Cit despre justitia oamenilor prea bine se vede in cazul fostului primar Mircia Gutau.S-a dat un nou termen pentru judecarea recursului formulat de catre procurorii DNA. Acesta este pe data de 28 septembrie. Exact cum spuneam si intr-un articol anterior, ca Mircia Gutau este judecat cu… celeritate, chinul acestuia se prelungeste. In momentul de fata, repet, dupa ce a indeplinit toate conditiile legale i se refuza dreptul de a fi pus conditionat in libertate.De fapt si de drept sunt enervat la culme nu de Justitie in sine, si nu am nici un drept sa ma subtitui ei, ci pe incalcare sau pe modul defectuos de a aplica procedura legala. Ca sunt niste interese sau niste comenzi clare a unor oameni influenti pot doar sa banuiesc existenta acestora, dar oricum rezultatul se vede – Mircia Gutau este omul fara statut, nu este nici detinut si nici om liber.De cum am aflat un zvon mi-am permis s-o sun pe doamna Mariana Gutau, persoana cea mai in masura sa-mi confirme sau sa-mi infirme ceea ce auzisem. Mircia Gutau nu este liber, ci a fost doar un zvon, o gaselnita a unei minti bolnave, care isi permite sa faca glume proaste pe acest subiect delicat – chinul unui om si al familiei sale.”Pe data de 28 septembrie a fost programata judecarea recursului. Nu stiu ce sa mai cred ! Calculatorul nu putea sa scoata asemenea termen. Asta au scos ei din buzunar !”
























Lasă un răspuns