Prieteni vechi, de familie, Ion Stoica, seful IPJ Vilcea, si Constantin Nicolescu, presedintele CJ Arges nu au voie sa se intilneasca, potrivit unei legi stupide, invocate de Curtea de Apel Pitesti.Chestorul ne-a declarat ca nu stia de aceasta hotarire si ca totul porneste de la faptul ca este martor intr-unul dintre dosarele lui Nicolescu de la DNA, fiind, de altfel, contactat telefonic de catre procurori, pentru anumite declaratii.Foarte relaxat si excluzind din start orice implicare serioasa in vreun dosar de-al prietenului sau, chestorul Ion Stoica a luat situatia ca atare. Noi ne permitem insa ca comentam ca acest gen de masuri este aberant, mai ales in anumite conjuncturi cind este vorba despre oameni cu implicatii sociale extrem de importante, cum ar fi un sef de politie judeteana si un presedinte de consiliu judetean.Dincolo de rigorile legii si de eventualele ei sanctiuni, ramin aceste restrictionari care il pun pe invinuit intr-o situatie speciala si nemeritata, capabila sa compromita relatii personale care dureaza de o viata.Semnatura: Adriana Musat
























Lasă un răspuns