Moartea barbatului de 41 de ani de la spitalul dezafectat din Balcesti este o tragedie. Rudele sale au facut tot ce le-a stat in putinta, la fel si medicii ramasi in cladirea care doar cu citeva zile in urma era inca un spital functional.In urma acestui eveniment nedorit oamenii din Balcesti au fost atitati de diversi activisti de partid sa iasa in strada, cu mic cu mare, cu catel, cu purcel. Am vazut si acel aspect jenant cind copii de maxim 10 ani protestau alaturi de adulti ca si cum ei ar fi constientizat pentru ce protesteaza.In mod cert, ceva nu merge in alegerea criteriilor de dezafectare a unor spitale din Rominia. Cei care au conceput lista acestora n-au dispus de suficiente informantii, sunt incompetenti sau… nu le pasa. Oricare ar fi fost cauzele, efectele se vad foarte clar si mass media „independenta”
























Lasă un răspuns