În această dimineață, în jurul orei 6, un echipaj de urgenţă şi un echipaj cu ambulanţa SMURD de terapie intensivă mobilă de la Detaşamentul de Pompieri Piteşti au fost chemați să intervină la Spitalul Judeţean Argeș, unde un bărbat de 70 de ani a fost găsit decedat, pe terasa spitalului.
S-a dovedit că bătrânul căzuse de la etajul 4. De loc din comuna Albeștii de Argeș, era pacient al spitalului din 15 ianuarie, internat în secția Chirurgie și suferea de o boală necruțătoare. Acesta e și motivul pentru care nu e exclusă ipoteza unei sinucideri.
Poliția a deschis dosar în acest caz.

























Lasă un răspuns