Ştefania Vorovenci, cursant al Centrului Cultural Mioveni, la Clasa de Canto a profesoarei Monaliza Zegheru, va reprezenta Mioveniul și Argeșul la Festivalul Internaţional de Muzică Uşoară şi Pop pentru Copii şi Adolescenţi de la Sankt Petersburg – Rusia. Festivalul-concurs se va desfăşura în perioada 25 februarie – 2 martie.
Este pentru prima dată când tânăra interpretă va reprezenta oraşul Mioveni şi, implicit, România la un festival de muzică ce se desfăşoară în străinătate. „Ştefania este foarte ambiţioasă şi are speranţe mari. Doreşte să urmeze o carieră în muzică şi, cum este în clasa a XII-a la Liceul Iulia Zamfirescu, a optat deja pentru Facultatea de muzică din Braşov. Sperăm la un premiu cât mai mare din Rusia!”, a declarat profesoara Zegheru.
























Lasă un răspuns