Marți, 28 septembrie, de la ora 16.00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții, va avea loc dezbaterea cu tema “Ce a însemnat experiența anilor’90 pentru generația mea”.
Evenimentul are loc în cadrul proiectului cultural-educativ „Colocviile Municipiului Pitești”, coordonat și moderat de redactorul-șef al Revistei de cultură „Argeș”, filosoful și scriitorul dr. Leonid Dragomir. În această ediție a ”Colocviilor”, invitat special este filosoful și scriitorul Vasile Ernu.
“Voi povesti despre transformările radicale de la începutul anilor’90: transformări politice, economice, sociale și culturale. Ce au au însemnat ele și ce efecte au avut asupra noastră”, transmite Vasile Ernu piteștenilor care vor dori să-l urmărească.

























Lasă un răspuns