Instituția Prefectului Argeș anunță că, din cauza zăpezii, s-au instituit câteva restricții de tonaj pe drumurile județului. Astfel, există o restricție pentru mașini cu tonaj mai mare de 16 t pe DN73, la km 78, zona Dâmbovicioara și alta pentru mașinile cu tonaj mai mare de 7,5 t, pe DN73 C, în zona Ciofrângeni.
Paradoxal, acum nu sunt probleme cu alimentarea cu energie electrică care să fie create de căderile de zăpadă din ultimele 24 de ore. Sesizăm paradoxul pentru că în a doua zi de Crăciun a nins mult mai puțin și cu toate astea au fost afectați peste 4000 de consumatori CEZ, în județul Argeș.

























Lasă un răspuns