Primarul oraşului Mioveni, Ion Georgescu, le mulțumeşte tuturor argeşenilor care au venit în număr mare la vot duminică, 16 noiembrie .
“Adresez atât locuitorilor oraşului Mioveni, cât şi argeşenilor mulţumirile mele pentru prezenţa numeroasă la vot.
Democraţia constă în exercitarea drepturilor, iar dreptul la vot, dreptul de a alege, este un drept „sfânt” pentru care mulţi dintre strămoşii noştri s-au jertfit, astfel încât azi fiecare cetăţean să poată participa la construirea viitorului ţării prin votul său liber şi democratic.
Prezenţa la urne a miovenenilor în număr mare (68.44%) ne obligă, mai mult ca oricând, să muncim în folosul comunităţii, încercând să transformăm Mioveniul într-un oraş European, unde fiecare cetăţean să aibă şansa unei vieţi decente şi demne”, a declarat primarul oraşului Mioveni.

























Lasă un răspuns