În cadrul Adunărilor Generale desfășurate în organizațiile PSD din Moșoaia, Poiana Lacului, Cocu, Uda și Cuca au fost alese noile echipe de conducere locale.
Au fost aleși în funcția de președinte: Moșoaia – Victorița Simona Bușcă – consilier local,
Poiana Lacului – primarul Valerică Spirea, Cocu – viceprimarul Daniel Predan, Uda – primarul Dumitru Drăgușin, Cuca – primarul Teodor Georgian Drăgușin.
La aceste întâlniri au participat Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș și al PSD Argeș, Făcăleaţă Ioana, fost prefect, primarul Piteștiului Cristian Gentea, prim-vicepreședinte PSD Argeș, senatorul Ovidiu Puiu, deputatul Cătălin Mîndroc, Adrian Dumitru Bughiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Argeș, Marius Nicolaescu, vicepreședinte al Consiliului Județean, Cristian Puiu, administrator public al județului, alături de consilieri județeni, primari și viceprimari, manageri de instituții, consilieri locali și secretari tehnici.
Mult succes tuturor în activitatea politică și administrativă!
PSD Argeș

























Lasă un răspuns