Azi de dimineață, în jurul orei 8.30, la o casă de pe strada Balotești, din Pitești, a avut loc o explozie.
Separe că proprietarul, un bătrân de 90 de ani, ar fi vrut să aprindă aragazul, numai că a întârziat ceva vreme cu momentul aprinderii chibritului. Explozia s-a produs din cauza acumulării de gaz.
Spre norocul proprietarului, n-a izbucnit și un incendiu, prin urmare nici bătrânul n-a suferit decât arsuri de gradul I, pe mâini și față.

























Lasă un răspuns