Foarte urât din partea doamnei ziariste Iulia Bădulescu să numere banii cîștigați legal de familia primarului Cristian Gentea.
În general, e dezgustător când cineva numără banii altuia.
Doamna va spune că e ziaristă și e în interes public să se uite în conturile familiei Gentea, însă aici este un truc. Faci ”dezvăluirea” ca și cum ar fi vorba de bani furați, nu din bani cinstiți.
Fiind vorba despre bani cinstiți, pensie și salariu, doamna ar putea fi bănuită de invidie, adică de ce nu cîștigă și ea cât cîștigă alții.
Nu e nici măcar invidie, e porcărie.
Porcăria constă în faptul că alături de articolul cu banii primarului stă, așa cum a observat Lili Costache, reclama firmei lui Mihai Coteț, adversarul primarului.
Adică, prețul articolului.
Dați-o-ncolo de indignare, doamna Iulia !
Sunteți de poveste cu articolul și nota de plată lângă articol.
(Pe care ați scos-o prea târziu).
Ce jenant, domne, ce jenant !
Gheorghe Smeoreanu

























Lasă un răspuns