Școala Generală „George Topârceanu” din Mioveni a găzduit sâmbătă, 13 decembrie, etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului în Școli la șah. La competiție au participat 32 de elevi din Argeș – 17 băieți și 15 fete – născuți între 1999 și 2006.
Concursul s-a desfășurat în sistem elvețian în 6 runde, iar primul clasat și la băieți și la fete va merge la etapa națională.
Iată care au fost câștigătorii:
Fete:
Locul I – Gabriela Ochea, Liceul Tehnologic Topoloveni, prof. Coord. Gabriel Goleșteanu;
Locul II – Maria Briana Iaru, Șc. Gimnazială „O. Iorgulescu” Câmpulung, prof. coord. Nicolae Lovișteanu;
Locul III – Gabriela Arsene, Șc. Gimnazială „T. Vladimirescu” Pitești, prof. coord. Ion Boteanu.
Băieți:
Locul I – Marinel Arsene, Șc. Gimnazială „T. Vladimirescu” Pitești, prof. coord. Ion Boteanu;
Locul II – George Alexandru Bădulescu, Șc. Gimnazială „Traian”, prof. coord. Cătălin Otobîcu;
Locul III – Adrian Tudor, Șc. Gimnazială „Liviu Rebreanu” Mioveni, prof. coord. Marin Preda.
La etapa națională vor merge Gabriela Ochea și Marinel Arsene.

























Lasă un răspuns