La sfirsitul saptaminii trecute a avut loc ultima sedinta a colegiului prefectural,cu sefii institutiilor dezor.., pardon, desconcentrate.Intre altele am aflat si ca nici chiar la Garda Financiara nu prea mai sunt bani (poate criza, poate iarna, poate bancile si sistarea creditelor).Prefectul Ioan Caracotea (foto 1) la intrebat direct pe comisarul sef Ion Ivascu (foto 2) daca au mai omorit vreo firma mica si cum stau la planul de amenzi.Am aflat din raspunsul domnului comisar ca nu exista nici plan de amenzi, nici bonus, ci doar prima un salariu in pluspe luna, doar atunci cind sunt incasari.Reprezentantul guvernului in teritoriu a declarat:
























Lasă un răspuns