Un zvon s-a raspindit astazi in Rm. Vilcea si anume ca Gica Popescu ar fi dispus sa cumpere echipa de handbal Oltchim Rm. Vilcea, in cadrul unui proiect mai larg pe care il dezvolta impreuna cu fostul arbitru international Ion Craciunescu.Ion Craciunescu spune ca nu stie nimic despre acest lucru, dar ca nu a mai vorbit cu Gica Popescu de doua zile, acesta aflindu-se la Barcelona. Marele fost arbitru s-a aratat putin descumpanit si a lasat impresia ca nu exclude posibilitatea ca Gica Popescu sa fi luat o decizie in acest sens. Ion Craciunescu a mai spus ca nu crede ca vreun pas inainte se poate face fara sprijinul directorului general Roibu, dar a admis si faptul ca Prefectura, Consiliul Judetean Vilcea si Primaria Rimnicului ar trebui sa contribuie la pastrarea echipei si la continuarea performantei.Semnatura: Adriana Musat
























Lasă un răspuns