În această seară, cu puțin înainte de ora 18, deputatul PSD de Vâlcea Aurel Vlădoiu a leșinat în parlament acordându-i-se primul ajutor de către un echipaj SMURD.
Vlădoiu a părăsit sale pe propriile picioare.
În vârstă de 66 de ani, Aurel Vlădoiu duce de mai multă vreme pe picioare o boală pe care o înfruntă cu curaj, suferind și o intervenție chirurgicală în străinătate.
Vlădoiu a fost unul dintre cei mai marcați pesediști vâlceni de recentul deces al președintelui Ion Cîlea.

























Lasă un răspuns