Vineri, 14 octombrie, au fost recepționate lucrările de modernizare a clădirii în care funcționează Serviciului Județean de Ambulanță Vâlcea.

Investiția, în valoare totală de 427.810 lei, a cuprins lucrări de amenajare, igienizare și modernizare a clădirii, fondurile fiind alocate din bugetul propriu al județului.

Din respect pentru oamenii care își desfășoară activitatea în cadrul SJA Vâlcea, am intervenit cu lucrări de modernizare a imobilului, care nu a mai fost reabilitat din 1980, anul în care a fost pus în funcțiune.
Vom continua să investim aici în construirea unor noi spații administrative, dar și în amenajarea garajelor pentru ambulanțe.
Constantin Rădulescu-Președintele Consiliului Județean Vâlcea

























Lasă un răspuns