S-a stins cu aceeaşi discreţie şi modestie care i-a caracterizat întreaga viaţă, bunul meu prieten
ION CÎLEA,
preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea
A iubit oamenii cum puţini sunt pe lume, a iubit viaţa şi n-a cunoscut odihnă pentru a face viaţa mai frumoasă şi semenilor săi.
Voi păstra curată şi întreagă amintirea unui om de o mare discreţie, căldură sufletească şi generozitate.
Sincere condoleanţe şi întreaga compasiune transmit familiei greu încercate.
ION STANCIU
Colectivul de salariaţi din cadrul Consiliului Judeţean Vâlcea anunţă cu profund regret încetarea din viaţă a celui care, de aproape 7 ani, le-a fost un generos coleg şi preşedinte,
ION CÎLEA.
Suntem cu toţii trişti şi îndureraţi, alăturându-ne familiei de acasă şi marii familii a vâlcenilor care l-a respectat şi l-a iubit pentru toate grijile, preocupările şi bucuriile trăite împreună.
Suntem recunoscători pentru bunătatea celui dispărut şi nu îl vom uita niciodată.
NECROLOG
La capătul unei nedrepte, îndelungate şi adânci suferinţe – o suferinţă pe care, însă, şi-a mascat-o cu încăpăţînare sub treburile de zi cu zi – preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea, Ion Cîlea, a încetat din viaţă, lăsând în urma sa o viaţă trăită sub semnul dăruirii, trudei necontenite şi sacrificiului pentru comunitate.
Ion Cîlea a fost un administrator şi un politician cum puţini se mai întâlnesc în zilele acestea: fără să pregete a pleca în teren, indiferent de vreme, pentru a vedea la faţa locului cum se întâmplă lucrurile, găsind permanent un răgaz să explice pe înţelesul oricui viziunea sa despre cum trebuie să arate judeţul pe care îl ştia în cele mai mărunte detalii şi întotodeauna dispus să lase de la sine pentru atingerea unui ţel comun.
Plecarea dintre noi a lui Ion Cîlea lasă un gol greu de umplut – pentru că nu se mai fac oameni după calapodul acesta, dar şi un exemplu despre cum se poate să lucrezi cu har în slujba comunităţii din care faci parte şi care te stimează şi apreciază.
Sincere condoleanţe familiei îndoliate!
Dumnezeu să-i dea odihna de care s-a lipsit în toată viaţa sa!
Gigi Matei,
Primar interimar
Cu mare durere în suflet îmi iau rămas bun de la
ION CÎLEA
Preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea, care a plecat dintre noi cu demnitate şi discreţie, după o cumplită şi nemeritată suferinţă.
Regret profund dispariţia distinsului meu coleg şi prieten sincer a cărui amintire o voi păstra veşnic vie.
Dumnezeu să-l odihnească în pace.
MIRCEA PREDESCU
Cu adâncă şi nemărginită durere în suflet, mă alătur celor care suferă de pe urma trecerii în nefiinţă a celui mai bun coleg şi prieten
ION CÎLEA ,
Preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea
Lasă în urmă un gol imens încărcat de tristeţe şi regrete, dar şi amintiri de neuitat care ne vor însoţi întotdeauna.
Dumnezeu să-l odihnească în linişte şi pace!
DUMITRU PERSU
Vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Vâlcea
Trei decembrie 2014 este ziua când inimile noastre au fost zdrobite de vestea trecerii la cele veşnice a colegului nostru drag
ION CÎLEA
Preşedintele Organizaţiei Judeţene a PSD şi Preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea.
A fost pentru noi un militant exemplar, un luptător şi apărător neobosit al ideilor social-democrate, un om care s-a bătut pentru triumful adevărului şi dreptăţii, pentru binele semenilor.
Îl rugăm pe Bunul Dumnezeu să-l odihnească în pace şi în loc luminos, aşa cum la fel de blând şi bun, a fost şi sufletul său.
Biroul Permanent Judeţean al Organizaţiei Judeţene Vâlcea a PSD
Consilierul municipal Eusebiu Veţeleanu regretă dispariţia celui care a fost preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea şi al organizaţiei judeţene a PSD, Ion Cîlea. Condoleanţe familiei îndoliate şi fie ca Dumnezeu să-l odihnească în pace.

























Lasă un răspuns