Consilierii PSD consideră că Dumitru Cornoiu, prefectul județului Vâlcea, trebuie să conteste hotărârea prin care a fost desemnat ca vicepreședinte și apoi președinte interimar al CJ Gheorghe Pasat, întrucât acesta nu ar fi avut drept de vot.
Pe de altă parte, PSD Vâlcea afirmă că hotărârile au fost ilegale deoarece o dată cu plecarea din sală a președintelui de ședință Dumitru Persu, ședința trebuia considerată ca încheiată, ori trebuia să se treacă la alegerea unui alt conducător al lucrărilor.
Iată contestația trimisă prefectului.
–
–
–

























Lasă un răspuns