La mulți ani, Râmnicu Vâlcea!


Sărbătorim astăzi 638 de ani de istorie în orașul nostru domnesc și binecuvântat! Râmnicul lui Mircea cel Bătrân…în județul lui Mircea, cel mai vechi și mai frumos județ din România!


Alături de administrația locală și de primarul Mircia Gutău, muncim zi de zi să facem Râmnicul și mai frumos, mai modern și mai „friendly” pentru toți cei care vin să-l descopere. Și o spun cu mândrie: Râmnicul arată extraordinar de bine!
Continuăm să facem investiții și lucruri bune, pentru că vâlcenii noștri merită tot ce este mai bun!
Le urez tuturor râmnicenilor să fie sănătoși, bucuroși și să privească mereu cu încredere și speranță în viitor!
Constantin RĂDULESCU
PREȘEDINTE CONSILIUL JUDEȚEAN VÂLCEA

























Lasă un răspuns