Victor Ciutacu a căutat pe google şi ne-a lămurit unde va locui Klaus Iohannis în America şi la cine. A scris pe blogul său un text antologic. Iată-l:
1.Alesul a plecat să se relaxeze, înainte să preia frâiele țărișoarei, în vizită privată, în luxoasa și exclusivista stațiune americană Palm Beach. Chibzuit din fire, va locui, împreună cu soția (profesoară, în timpul anului școlar), la finii lui (familia Vecerdea). Și cu sepepiști plătiți de noi la all inclusive.
2.2. Finuții și-au dat și poza casei la gazete (dacă te duce capul, o găsești și pe Net)
3.3. Finuțul zice, în altă parte, că viața-i grea și, ca să poată pune pe roate clubul de tenis din Sibiu, și-a vândut casa din America și a băgat 300.000 dolari.
4.4. Totuși, doamna Vecerdea apare ca deținând proprietatea din Palm Beach
5.Întrebare: unde va locui, totuși, Klaus care ne-a scăpat de Mikimaus?
6.5. Antrenorul și antreprenorul de succes din Sibiu al președintelui ales ne anunță, înalt interviu, că a băgat peste 1.000.000 euro în baza privată.
7.Altă întrebare: ANAF a făcut vreodată un control la Bolletieri de Sibiu?
8.6. Marius Vecerdea susține că a jucat 7 (șapte) ani în liga profesionistă de tenis din Germania. Site-ul Federației Internaționale de Tenis, probabil neștiutor de politică românească, nu-l găsește la profesioniști și prezintă un bilanț negru al activității sale sportive competiționale: 2 (două) victorii și 10 (zece) înfrângeri.
9.A treia întrebare: Ne mai luați mult de proști cu poveștile voastre?
10.Da, știu, mă mănâncă-n cur ca pe maimuțe. Și mă scarpin. Klaus Werner e idolul mulțimilor. E din alt film. E reprezentantul legitim al celor care și-au luat țara înapoi. E președintele beneficiar al nebuniei din diaspora și de pe facebook. Lumea încearcă să se pună bine cu el. Sau îl evită. Fiindcă se teme ce-ar putea urma. Așa, și? Eu sunt un simplu băiat din provincie. Care a venit să facă școala-n București și s-a stabilit aici. Pentru că și-a transformat pasiunea-n meserie. Pe care nu i-o poate lua nimeni. Fiindcă face doar ce știe și știe ce face. Cam ca-n România lucrului bine făcut…

























Lasă un răspuns