Cine credeţi că a reuşit să facă cea mai tare, mai plastică şi mai emoţionantă declaraţie despre situaţia Elenei Udrea ? Nimeni altcineva decât senatoarea foamei Cristiana Anghel. Iată ce cuvinte adevărate a spus aceasta:
„Așa ceva mie nu îmi place. Ceea ce se întâmplă acum cu doamna Udrea, într-adevăr, a furat, într-adevăr, a făcut trafic de influența, dar hărțuirea asta, eu am senzația, eu o văd pe doamna Udrea ca pe o vulpe care e hărțuită de o haită de câini. Ceea ce se întâmpla acum nu se poate. Atâția ani de zile n-ai văzut-o, cât a fost domnul Băsescu președinte n-ai văzut-o și acum te repezi să rupi bucăți din ea? Nu se poate. Îți dai cu stângu-n dreptul, tu, Parchet. Până acum n-ai mișcat nimic și acum găsești totul și o găsești pe ea că e cea mai rea. Păi ea e singura care a furat? Păi putea ea să facă toate dacă era singură, dacă nu era încrengătura asta? Ca om, să o hărțuiești în felul acesta nu e normal”, a spus Cristiana Anghel.
























Lasă un răspuns