Normalitate nebuna iata un oximoron facil. Totusi, ceea ce a facut primarul de la Prundeni Ion Horia Horascu va ramine ca un semn de carte in analele istoriei politicii din Vilcea. Pur si simplu, omul, care este membru PSD, s-a dus la sedinta de alegeri a PDL si nu a avut nicio jena sa isi puna la git esarfa portocalie. Mai mult, dl Horascu s-a intretinut extrem de amical cu toti liderii locali ai PDL, cu care a schimbat impresii despre situatia tarii, numere de telefon si informatii de ultima ora.Daca toti liderii politici ar proceda astfel, situatia Rominiei ar fi mult mai buna si increderea in politicieni ar avea alte cote.De remarcat ca primarul Horascu este campion la atragerea de fonduri europene, asigurindu-si fonduri de cofinantare de la Guvernul Boc, chiar daca e un cunoscut pesedist.Semnatura: C.P.
























Lasă un răspuns