Bursucul veninos a ajuns la strimtoare si si-a pierdut cumpatul, facind declaratii de un umor involuntar nebun, in incercarea de a se apara. „Unde este mai profitabil sa-ti dovedesti nevinovatia, decit la Parlamentul European? se intreaba euro-deputatul. Asa e, cu un salariu lunar de 6.200 de euro in mina plus aproape inca pe atit in bonusuri si cheltuieli, plus mici contracte de consultanta ca ala pentru care a intrat in rah…at, cel mai profitabil pentru Adrian Severin este la Parlamentul European.Dar asta nu e nimic. Comentind pe marginea faptului ca Martin Schulz, liderul grupului socialist din PE, i-a cerut sa demisioneze, Adrian Severin zice asa: „Schulz are motive sa se bucure de inlaturarea mea, a vazut in mine un concurent”.Ce intelegem noi, avind in vedere apucaturile lui Severin? Ca acest domn Schulz este si el un spagar nenorocit care nu priveste cu ochi buni concurenta pe care i-o face Severin si, ca urmare, recurge la practici abuzive ca sa scape de el.Domnule Severin, eu inteleg ca e greu sa pleci si sa lasi in urma un purcoi de bani, dar nu disperati. Va puteti apuca de scris scenarii pentru comedii. Pai daca dumneavostra si cind sinteti serios, faceti lumea sa rida, va inchipuiti ce hohote veti stirni cind veti cauta umorul cu luminarea? Va ride lumea de dvs ca acum multi ani, cind promiteati solemn sa luati masuri pentru reducerea continutului de hidrogen din apa.
























Lasă un răspuns