Fizicianul nuclear Serban Valeca imi da senzatia ca are momente de tulburare, in care vede lucruri care nu sint si nu vede lucruri care sint. Promotor al ideii ca rominul ar trebui adus cu anasina la urna de vot masura a carei utilitate e greu de masurat Valeca isi motiveaza cam asa initiativa:
„Daca, in conformitate cu Constitutia Rominiei, votul este un drept si nu o obligatie, atunci cind ideea de democratie ajunge in pericol, prezenta la vot ar trebui sa devina obligatorie
























Lasă un răspuns