Mi s-au parut intotdeauna jenanti cei care vor sa obtina un anumit avantaj spunind ca au parintii bolnavi, pe moarte etc. In acest fel a procedat USL la dezbaterea motiunii de cenzura, tipind ca tara e in pericol datorita unei declaratii iredentiste a premierului ungar Victor Orban. Nimeni nu detinea un text oficial al declaratiei, dar Victoras si Crin doreau ca Parlamentul sa o combata intr-un avint patriotic.O smecherie ieftina, in fond, pentru a se lauda ca au incercat abil sa ii enerveze pe udemeristi pentru a-i face sa voteze motiunea. Ideea pare rodul unei creativitati de sprit si fum de tigara si nu este exclus sa aflam ca i-a venit lui Crin pe la ora cinci, in noaptea de marti spre miercuri.Cind lucrurile s-au mai calmat,s-a pus probema sa se afle ce a declarat, de fapt, Victor Orban. Vom vedea, se pare ca nimic decisiv.Sa strigi ca moare mama numai pentru a te scoate dintr-o situatie e mai mult decit caraghios.
























Lasă un răspuns