Sunt o adversara declarata a mujicilor care infiereaza cu mindrie proletara toate investitiile pe care municipalitatea le face in Rimnicu Vilcea.Dar mi se pare de-a dreptul oneros sa il vad pe bufonul de serviciu, Gigi Matei (foto), alaturi de sotia sa, Eduard Virlan facind valuri pe stadionul Consiliului Local.Sedintele Consiliului Local au devenit o arena demna de Ghencea sau Giulesti, unde doi Huligans – Matei si Virlan s-au inarmat cu lanturi, bite si arunca petarde si fumigene peste galerie. Si asta doar pentru ca se stiu filmati si trebuie, nu-i asa, ca doamna Matei (sau Ion Cilea) sau doamna Virlan (sau Emilian Frincu) sa ii vada cum se picteaza pe fata, cum se dezbraca la bustul gol si striga „Pe ei, pe mama lor”.Cam asta se intimpla prin Consiliul Local. Unii spun ca a inviat opozitia. Vreascuri. Cei doi indivizi fac un populism ieftin. Virlan si Matei nu sunt decit doi demagogi penibili, mineri in esenta care stau seara cu pixul in mina pentru a gasi virgulele puse aiurea sau diferente de zecimale in proiectele Primarului Radulescu.Scopurile sunt diferite ,evident. Vulpea Matei vrea un os de ros si probabil ca-l va obtine si atunci circul va fi mult diluat, daca nu chiar teatral pe forma. In timp ce Virlan vrea sa dea frumos la seful de partid pe municipiu – Emilian Frincu. Pentru ca zica-se prin tirg ca liberalul ar putea deveni primar de oras si atunci Virlan deja viseaza frumos. Dar ca sa-l desumflu un pic pe Edy, as putea sa-i spun ca Emilian are alte planuri si alta echipa pentru 2012 care nu prea il include pe „
























Lasă un răspuns