Daca liderul CNSRL Fratia l-ar fi cunoscut macar un pic pe omul de afaceri vilcean Petre Scrieciu, nu ar mai fi indraznit sa-i ceara spaga. De fapt, un amanunt e important: Scrieciu este un mare pasionat al fotografiilor subacvatice, pentru care isi risca viata in marile si oceanele lumii. Cine e nebun dupa frumusete, e nebun si dupa dreptate, ceea ce poate explica chestiunea cu denuntul.E clar ca in ziua de azi daca esti patron de firma de constructii si dai in git un nenorocit de spagar, iti risti afacerea, fiindca se vor feri de tine toti cei care pot influenta cistigarea unor licitatii sau atribuirea directa a unor lucrari. Totusi, Petre Scrieciu a mers mai departe, probabil din credinta ca adevarul invinge intotdeauna.Omul se imbraca cu haine de firma dar cu o neglijenta care il prinde, se poarta foarte degajat si nu lasa impresia ca s-ar teme de ceva sau de cineva. Este un tip de 40 si ceva de ani care iubeste riscul si sunt sigur ca a mers pe sirma, in afaceri, de multe ori.Sunt curios ce va transpira din dosarul Petcu, dar deocamdata sunt bucuros ca fotografia care il va face pe Petre Scrieciu celebru reprezinta un rechin sindicalist.
























Lasă un răspuns