La sediul central al PDL din Modrogan, Emil Boc si-a depus candidatura in vederea alegerilor din luna mai pentru sefia partidului. Actualul presedinte democrat-liberal s-a bucurat de sustinerea multor politicieni consacrati din partidul sau, dar si de unele personalitati contradictorii sau sustinatori care nu-l simpatizau pina acum. Potrivit felului in care a fost depusa candidatura, numarul mare de sustinatori si declaratiile facute, pronosticul ar fi ca Boc va ramine in functia de presedinte al PDL.Titlul motiunii, cu care candideaza Boc, este destul de sugestiv – „Rominia dreapta, Rominia puternica !”
























Lasă un răspuns