Ca sa vezi cum e viata…Imi povestea cineva de curind cita satisfactie a provocat arestarea lui Constantin Nicolescu unora dintre tovarasii sai de partid, multi dintre ei ajunsi pe treptele afirmarii in politica in exclusivitate datorita lui „nea Costica”. Acum, unii au gasit prilejul sa spuna ca l-au avertizat, ca l-au sfatuit, ca au vrut sa-l fereasca de rau dar nu au fost lasati. Asta-i viata.Cea mai plina de jale istorie legata de acest subiect mi s-a parut a fi una care il are ca erou pe finul presedintelui, deputatul Radu Vasilica. Acest Vasilica, ajuns la Camera in exclusivitate datorita faptului ca a fost nasit de Nicolescu si, atingind virsta casatoriei, a luat-o de sotie pe una dintre nepoatele acestuia, asadar acest Nepot cu litera mare era la schi in Bulgaria in miercurea neagra cind lui Nicolescu i s-a dat mandat de retinere pentru 24 de ore. Fiind sunat de familie si de colegi, Nepotul nu a fost deloc impresionat si a decis sa se intoarca dupa expirarea rezervarii de la hotel, adica simbata, cind a si aterizat la Antena 3, in compania lui Adrian Nastase, pentru a spune ca justitia e manipulata de Basescu. Justitia ca justitia, dar sufletul si caracterul sau de cine sunt manipulate, tot de Basescu ? Sau de dracu ? Sau e acelasi lucru, fiindca tot zicea Victor Ponta ca Basescu a dracul gol ?Morala e bogata. De multe ori, politica socoate tot ce e mai rau in unii oameni. In plus, trebuie sa ai grija pe cine iubesti si sprijini. Pe scurt, viata e foarte parsiva…Semnatura: Adriana Musat
























Lasă un răspuns