Oare ce imi mai rezerva viata de… lucrator in presa ? De aceasta data am vazut o sotie indurerata si impovarata de lipsa sotului, lovita crincen din toate partile, fara mila si in cel mai degradant fel. Chiar si un om aparent puternic cum este doamna Mariana Gutau are o limita a suportabilitatii. Totul se acumuleaza. Astazi putin, miine putin, poimiine… si pina la urma se ajunge la unele consecinte nefaste pentru sanatatea persoanei hartuite. Este o tortura legala, una a acestui mileniu, dar una care lasa urme mult mai adinci in comparatie cu cea fizica.Inchizitia s-a intors sub o alta forma ! Una care poarta vesmintul justitiei sau al presei. Ambele s-au transformat, in cazul Gutau, din aparatoare ale adevarului in acuzatori si promoveaza minciuni de tot felul ajungindu-se pina la degradarea ultimei seminte de umanitate. Consider ca este o crima majora sadirea in sufletul oamenilor a sentimentului de nesiguranta si de neincredere in justitie si in presa, si cineva trebuie sa plateasca dupa concentul – „Dupa fapta si rasplata !”
























Lasă un răspuns