Cum inca nu s-a inventat guvernarea care sa-i multumeasca pe toti guvernatii, este normal ca orice politician care guverneaza sa aiba parte de proteste. Sa fii huiduit sau, mai rau, sa fii atacat cu oua clocite sau cu rosii rascoapte face parte integranta din conditia de politician si nu ne mai surprind si nu ne mai impresioneaza stirile care anunta ca nu stiu unde nu stiu cine a fost huiduit sau injurat. Canalele de stiri continua insa sa ne furnizeze asemenea stiri si, daca nu sint grozav de interesante, furnizorii fac tot ce pot ca sa ne creeze senzatia ca acolo s-a intimplat ceva iesit din comun.Emil Boc, aflat in turneu electoral prin tara, a ajuns miercuri la Vilcea, unde a avut partea lui de huiduieli. Realitatea TV a transmis stirea din care aflam ca „Emil Boc a fost huiduit, in urma cu putin timp, de zeci de persoane, la Rimnicu Vilcea”. Fiind transmisa la scurt timp dupa incident, stirea nu a putut intra la machiaj, asa ca protestatarii au fost doar citeva zeci.In schimb, Antena 3, post tv pentru care ostilitatea fata de guvern si de PD-L este insasi ratiunea de a fi, nu se putea multumi cu atit de putin. Asadar, repede cu stirea la cabina de machiaj. Ce a iesit?Pai ce sa iasa: cele citeva zeci s-au transformat in peste 150, o discutie intre Emil Boc si un manifestant care zicea ca e profesor a fost ilustrata cu o poza mai veche, pe care o vedeti atasata acestui text. Poza este aleasa ca sa ne induca ideea unei confruntari fizice intre Boc si manifestanti, nenea ala ras in cap reprezentind, nu-i asa, categoria larga de pensionari nemultumiti, iar Boc, dupa ce le-a taiat pensiile, vrea acum sa-i ia si la bataie!Concluzia ar fi ca si de data asta, asa cum ii este obiceiul, Antena 3 a vazut alt film.
























Lasă un răspuns