De ceva timp, presa vilceana este asaltata de un val de comunicate din partea Biroului de presa al Oltchim, care sunt de fapt culegeri din declaratiile managerului general Constantin Roibu. Considerentul acestui val este goana actualei conduceri avida dupa o imagine buna in antiteza cu realitatea care spune altceva. Oltchimul realizeaza statistic 65% din productia industriala a judetului Vilcea. In acelasi timp, tot mai multe voci sunt de parere ca acest mastodont chimic ar fi de fapt un muribund cu perfuzii la care verdictul medicilor de garda este… rezervat. Toate aceste lucruri se intimpla din cauza conducerii intelepte a Oltchimului.Au trecut 45 de ani de cind a inceput activitatea Oltchimului, o viata de om. Ar trebui sa-i spunem un „La multi ani !”
























Lasă un răspuns